Zdravotnické záchranářství na prvním místě v celorepublikové soutěži Inter Vitam Et Exitum

Studenti Lékařské fakulty MU obhájili své loňské vítězství v soutěži Inter Vitam Et Exitum (IVEE).

30. 9. 2019

O víkendu 20.-22. 9. 2019 se zúčastnili studenti 3. ročníku studijního programu Zdravotnické záchranářství na LF MUNI soutěže Inter Vitam Et Exitum (IVEE) a dva z nich se umístili na prvním místě a obhájili tak své vítězství z minulého roku (Barbora Uchytilová a Šimon Slavík). Další zajímavostí je umístění absolventů MU, kteří také studovali Zdravotnické záchranářství na Katedře ošetřovatelství a porodní asistence na LF MU.

IVEE je soutěž dvojic studentů zdravotnických oborů vysokých a vyšších odborných škol z celé republiky, která budoucím lékařům a záchranářům nabízí jedinečný, realistický zážitek a poučení při řešení simulovaných událostí na různých místech Pardubic, k nimž vyjíždějí jako lékařská posádka záchranné služby. Součástí soutěže je také etapa, při níž si vyzkoušejí práci lékařů na urgentním příjmu a znalostní test z oblasti urgentní medicíny.

Vyučujícími uvedených studentů, které mají jistě významný podíl na jejich úspěchu, jsou PhDr. Radek Přecechtěl, Mgr. Liana Greiffeneggová a Mgr. Michal Pospíšil.