Zahraniční stáž studentek z Edge Hill University v Manchesteru

Na přelomu měsíce srpna a září, poprvé v historii studijního programu Zdravotnického záchranářství, který je garantován a realizován na Ústavu zdravotnických věd Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, přijely na zahraniční klinickou stáž dvě studentky Zdravotnického záchranářství (Paramedic practice) z Edge Hill University v Manchesteru (United Kingdom – Spojené Království).

28. 10. 2022 Petra Búřilová

Intenzivní stáž v délce 14 dní byla zaměřena především na fungování přednemocniční neodkladné péče v České republice a rozdíly oproti systému ve Spojeném království. Studentky měly také možnost absolvovat několik stáží ve výjezdových skupinách Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JmK). Ve dnech mimo výjezdovou činnost poznaly fungování Krajského zdravotnického operačního střediska JmK, Výukové a vzdělávací středisko ZZS JmK, nebo anatomické muzeum Lékařské fakulty.

Velký dík patří celému týmu ZZS JmK, který se organizaci stáží věnoval. Dále studentce třetího ročníku Zdravotnického záchranářství Cristině Paoelle, která se ujala role „buddyho“ a koordinátorovi studijního programu Mgr. Michalovi Pospíšilovi, bez jehož aktivního přístupu a komunikace se zahraničními kolegy by stáž neproběhla.

Věříme, že provázání spolupráce se zahraničními partnery je nedílnou součástí kvalitního růstu zdravotnických profesí. U studijního programu Zdravotnického záchranářství se tak prvním krůčkem otevírají nové možnosti výměnných pobytů i pro naše studenty, což je bezpochyby dobrá zpráva.