Workshop Funkční přístupy k porodu

Ve dnech 16. a 17. dubna 2024 proběhl v Brně workshop Funkční přístupy k porodu podložené biomechanickými zákonitostmi a ověřené porodnickou zkušeností.

23. 4. 2024 Petra Búřilová

Byl určen studentkám LF MU Porodní asistence, porodním asistentkám a fyzioterapeutkám. Konal se ve spolupráci Ústavu zdravotnických věd (ÚZV) LF MU a Propolis33 Nadačního fondu Lilie Khousnoutdinové. Za Nadaci se na organizaci kurzu podílela Karolina Fakheri Tehrani. Kurzem provázela porodní asistentka Anna Kohutová a fyzioterapeutka Olga Gruberová. Účastnice kurzu měly příležitost naučit se a případně si zopakovat biomechaniku pánve v průběhu porodu. Majoritní částí workshopu byly praktické nácviky podpory fyziologie porodu, včetně využití polohování a použití Rebozo technik. V závěru kurzu si účastnice vyzkoušely nově nabyté či oprášené znalosti i na živých figurantkách – těhotných ženách. Poděkováním kolegyním z ÚZV za pomoc s organizací workshopu byl dar od Nadačního fondu Propolis33– První studentský porodní gauč v České republice, který bude využíván při výuce budoucích porodních asistentek na LF MU.