Workshop - evakuační podložky
Dne 24. 4. 2025 proběhl na Ústavu zdravotnických věd LF MU workshop pod vedením pana magistra Martina Holuba.
Hlavním cílem naší účasti na Kongresu ICM (International Council of Midwives) bylo prezentovat první výsledky dat získaných z kvalitativní části výzkumu v projektu AZV ČR „Kvalita poskytované prenatální a perinatální péče očima českých žen“. Projekt je realizován Ústavem zdravotnických věd LF MU ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickou klinikou FN Brno. Preliminární výsledky byly prezentovány formou komentovaného posteru s názvem „Does Respectful Care Exist in the Czech Republic?“
Trienální kongres proběhl ve dnech 10. – 14. června 2023 v prostředí indonéského ostrova Bali. Kongresovému programu předcházelo třídenní jednání Rady ICM. Jednou z delegátek Rady za Českou republiku byla Lenka Veselá spolu s dalšími dvěma zástupkyněmi profesních organizací (ČKPA a UNIPA). V rámci Rady proběhly volby do prezidia. Zástupkyní pro Evropu se stala Lia Brigante z Velké Británie a na postu prezidentky ICM pro období 2023–2026 stávající Franku Cadée vystřídá Sandra Oyarzo Torres z Chile.
V zahajovacím projevu úřadující prezidentka konfederace zdůraznila – s využitím symbolu Pinardova stetoskopu – pojmy propojení, hrdost a nezastupitelnost role porodních asistentek napříč celým světem. Slavnostního zahájení se zúčastnili také zástupci WHO, dalších mezinárodních organizací a indonéské vlády. Kongresu se zúčastnilo téměř tři tisíce porodních asistentek z celého světa, aby společně sdílely své zkušenosti a nové poznatky v oboru. Součástí byla i společenská část programu s intenzivním networkingem.
Dne 24. 4. 2025 proběhl na Ústavu zdravotnických věd LF MU workshop pod vedením pana magistra Martina Holuba.
V projektu „Metodika tvorby laických doporučení k přenosu znalostí na podporu na důkazech založeného rozhodování ve zdravotnictví v České republice” získává realizační tým z Ústavu zdravotnických věd cenná data. Na již probíhající kvantitativní výzkum navazujeme v současné době sběrem kvalitativních dat prostřednictvím organizace tzv. „focus groups” (ohniskových skupin). Napříč různými věkovými skupinami bylo možné diskutovat o vhodné podobě doporučení v laickém jazyce.