Workshop - evakuační podložky
Dne 24. 4. 2025 proběhl na Ústavu zdravotnických věd LF MU workshop pod vedením pana magistra Martina Holuba.
Lékařská fakulta Masarykovy univerzity zahájila studii, která může významně změnit naše chápání zdravotní gramotnosti a její dopady na porozumění zdravotnických informací laickou veřejností. Tuto unikátní studii financuje Agentura pro zdravotnický výzkum. Proč je tato studie tak důležitá?
Studie je klíčovou součástí projektu s názvem Metodika tvorby laických doporučení k přenosu znalostí na podporu na důkazech založeného rozhodování ve zdravotnictví v ČR. Projekt je realizovaný Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity a navazuje na mezinárodní spolupráci v rámci projektu tvorby tzv. Mapy doporučení – Recommendations map.
Kdo se může zúčastnit?
Co je cílem studie?
Cílem studie je ověřit srozumitelnost a využitelnost odborných doporučení mezi výše jmenovanými cílovými skupinami. Výsledky studie budou základem pro vytváření metodiky laických doporučení určené jednotlivcům v České republice, což povede ke zvýšení zdravotní gramotnosti a podpoří proces informovaného rozhodování.
Jak se můžete zapojit?
Je to jednoduché! Stačí vyplnit elektronický dotazník, který vám zabere přibližně 25 minut.
Etické schválení
Účast ve studii je zcela dobrovolná a byla schválena Etickou komisí Lékařské fakulty Masarykovy univerzity pod číslem MU-IS/273724/2023/2190592/LF.
Jste připraveni přispět ke změně?
Pokud vás tento projekt zaujal a chcete pomoci při řešení této důležité problematiky, přejděte prosím k dotazníkové studii. Nebo jednoduše naskenujte QR kód.
Za Váš čas děkuje celý řešitelský tým projektu pod vedením prof. Andrey Pokorné
Více informací o projektu naleznete zde.
V případě, že Vás uvedená problematika zaujala a chcete pomoci při jejím řešení, přejděte prosím na odkaz k dotazníkové studii, kde naleznete další informace o možnosti aktivního zapojení.
Dne 24. 4. 2025 proběhl na Ústavu zdravotnických věd LF MU workshop pod vedením pana magistra Martina Holuba.
V projektu „Metodika tvorby laických doporučení k přenosu znalostí na podporu na důkazech založeného rozhodování ve zdravotnictví v České republice” získává realizační tým z Ústavu zdravotnických věd cenná data. Na již probíhající kvantitativní výzkum navazujeme v současné době sběrem kvalitativních dat prostřednictvím organizace tzv. „focus groups” (ohniskových skupin). Napříč různými věkovými skupinami bylo možné diskutovat o vhodné podobě doporučení v laickém jazyce.