Ocenění péče poskytované studentkami Porodní asistence rodícím ženám

12. 4. 2022 Petra Búřilová

Vedení Ústavu zdravotnických věd a vyučující studijního programu Porodní asistence velmi těší opakovaná pozitivní zpětná vazba na vynikající péči našich studentek v průběhu odborné praxe. Poslední poděkování v řadě bylo doručeno elektronickou poštou pro studentku současného třetího ročníku. Níže citujeme poděkování:

Dovolte mi, abych touto cestou pochválila jednu z Vašich studentek porodní asistence, Karolínu Peichlovou, která mě doprovodila k porodu. Karolína je zapálená studentka, nabitá vědomostmi a velkou dávkou empatie. Jsem velmi ráda, že mohla být zrovna u mého porodu. Po celou dobu mě podporovala, doporučovala úlevové polohy a snažila se mi ulevit od bolesti. Pro nepostupující porod a hypoxii plodu byl nakonec proveden akutní císařský řez. Nebudu Vám lhát, byla jsem z toho velmi nešťastná, nicméně i v tuto chvíli Karolína našla vlídná slova a pomohla mi se s touto skutečnosti srovnat. Věnovala se mi i na oddělení šestinedělí. Poradila s péčí o jizvu, s kojením a s manipulací miminka. Díky ní jsem se velmi brzo po porodu cítila dobře a vyrovnaně. Upřímným srdcem musím říct, že bez ní bych ten porod nezvládla.

Velké Díky Karolíně a i Vám, že vychováváte tak skvělé studentky. Věřím, že bude jednou z Karolíny skvělá porodní asistentka.“

Zpětné vazby si velmi vážíme a těší nás, že naše studentky přenášejí do své praxe holistickou filozofii porodní asistence při poskytování péče ženám a jejich novorozeným dětem, kterou se jim jako vyučující snažíme předat. Pevně věříme, že takto empatické a zapálené zůstanou i ve svém budoucím profesním životě.

Za vedení Ústavu zdravotnických věd: prof. PhDr. Andrea Pokorná, Ph.D.

Za studijní program Porodní asistence: PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D. a Mgr. Lenka Veselá