Workshop - evakuační podložky
Dne 24. 4. 2025 proběhl na Ústavu zdravotnických věd LF MU workshop pod vedením pana magistra Martina Holuba.
Dotazník je součástí průřezové studií, která si klade za cíl vyhodnotit postoje zdravotnických pracovníků v ČR vůči třetím (posilovacím) dávkám vakcín COVID-19. Jsme si vědomi toho, že se situace v klinické praxi zhoršuje a je na Vás vyvíjen opět vyšší pracovní tlak, nicméně je pro nás důležité znát Vaše názory v rámci celé populace zdravotnických pracovníků napříč Českou republikou.
Dotazník obsahuje 19 otázek, jejichž zodpovězení bude trvat přibližně 5 minut. Prosím, předejte případně odkaz na vyplnění i Vašim kolegům v klinické praxi.
Dotazník je zcela anonymní. Odpovědi na otázky nebudou nijak spojovány s konkrétní fyzickou osobou. Správcem získaných dat je Masarykova univerzita (MUNI) a data budou použita výhradně pro účely výzkumu v oblasti veřejného zdraví. Data nebudou zpřístupněna ani použita jinými institucemi ani nebudou využita pro jiné účely. Získaná data budou zpracována a analyzována po dobu trvání projektu (přibližně jeden rok). Po dokončení projektu budou získaná data zašifrována a bezpečně uložena prostřednictvím univerzity v rámci opatření k zajištění integrity výzkumu.
Máte-li dotazy týkající se studie, kontaktujte nás: Dr. Abanoub RIAD, DDS, email: abanoub.riad@med.muni.cz. Michal Koščík Ph.D., email: koscik@med.muni.cz. PhDr. Miloslav Klugar, Ph.D. klugar@med.muni.cz; prof. PhDr. Andrea Pokorná, Ph.D. apokorna@med.muni.cz. Korespondenční adresa: Masarykova Univerzita, Lékařská fakulta Pavilon A21/315 – Kamenice 753/5, 625 00 Brno, Česká republika. Tel: 549 49 3312. Prof. PhDr. Andrea Pokorná. Ph.D, Oddělení hodnocení kvality péče, ÚZIS ČR, andrea.pokorna@uzis.cz
Online dotazník vyplňte zde: https://muni.cz/go/posilovacidavka
S úctou výzkumný tým
Dne 24. 4. 2025 proběhl na Ústavu zdravotnických věd LF MU workshop pod vedením pana magistra Martina Holuba.
V projektu „Metodika tvorby laických doporučení k přenosu znalostí na podporu na důkazech založeného rozhodování ve zdravotnictví v České republice” získává realizační tým z Ústavu zdravotnických věd cenná data. Na již probíhající kvantitativní výzkum navazujeme v současné době sběrem kvalitativních dat prostřednictvím organizace tzv. „focus groups” (ohniskových skupin). Napříč různými věkovými skupinami bylo možné diskutovat o vhodné podobě doporučení v laickém jazyce.