Budoucí porodní asistentky a záchranáři prezentují Ústav zdravotnických věd Lékařské fakulty Masarykovy univerzity se svými edukačními projekty veřejnosti

V posledním květnovém týdnu studující nelékařských studijních programů Porodní asistence - Gabriela Gricová a Simona Drlíčková a Zdravotnického záchranářství - Michael Charles Schlehofer a Michaela Štefániková z Ústavu zdravotnických věd LF MU pod vedením svých vyučujících prezentovali na základní škole Horácké náměstí 13 v Brně Řečkovicích oborová témata.

6. 6. 2023 Petra Búřilová

Pro žáky druhé třídy na žádost jejich paní učitelky Mgr. Jitky Tiché připravili edukační projekty s tématy z oblasti první pomoci – „Jak se zachovat v krizové situaci“ a z oblasti reprodukčního zdraví – „Jak přichází na svět nový život“. Druháci měli možnost si zkusit například resuscitaci a přivolání odborné pomoci na modelových situacích. V dalším dni pak v připravených pracovních listech řešili „šifru života“ a vyzkoušeli si také poslech srdeční činnosti stetoskopem na sobě navzájem. Edukátoři museli zodpovědět spoustu všetečných dotazů. Na závěr děti obdržely drobné dárky od OKVV prezentující LF MU. Edukace i „gumoví medvídci“ měla mezi dětmi i u paní učitelky velký ohlas.